Hlavní obsah
Prezident Miloš Zeman Foto: Jan Handrejch, Právo

Zeman by s komunisty ve vládě problém neměl

Případná koaliční spolupráce ČSSD a KSČM, kterou připustil premiér a šéf ČSSD Bohuslav Sobotka, a jež naráží na bohumínské usnesení, které sociálním demokratům vládu s komunisty zapovídá, by nevadila ani prezidentu Miloši Zemanovi. Vládu s komunisty by podle svých slov jmenoval.

Prezident Miloš Zeman Foto: Jan Handrejch, Právo
Zeman by s komunisty ve vládě problém neměl

Zeman stejně jako Sobotka považuje bohumínské usnesení, které ČSSD přijala v době, kdy byl jejím předsedou, za překonané a zastaralé.

Strana by podle něj nicméně měla „dodržovat elementární právní kulturu” a nechat usnesení zrušit opět na sjezdu. „Jsem pro zrušení, ale domnívám se, že nelze mávnout rukou, protože jinak bych se choval jako právní analfabet,” dodal Zeman na závěr návštěvy Královéhradeckého kraje.

Ke jmenování vlády s komunistickými ministry Zeman dodal, že kabinet by „jmenoval na základě výsledků voleb”. Jedinou výjimku by udělal v případě nominace ministrů za DSSS, již pokládá za neonacistickou.

Sobotka prohlásil, že voliče jeho strany bohumínské usnesení už nezajímá a vládní koalice s komunisty by „nebyla problém”. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků