Hlavní obsah
Prezident Miloš Zeman na setkání se zastupiteli v sídle krajského úřadu v Olomouci Foto: Luděk Peřina, ČTK

Zeman: Bartík je svině. Kromě omluvy po něm budeme chtít pět miliónů

Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek v televizi Barrandov oznámil, že po brněnském politikovi Svatopluku Bartíkovi kvůli údajně lživým tvrzením o jeho zdravotním stavu, bude kromě omluvy požadovat také pět miliónů korun.

Prezident Miloš Zeman na setkání se zastupiteli v sídle krajského úřadu v Olomouci Foto: Luděk Peřina, ČTK
Zeman: Bartík je svině. Kromě omluvy po něm budeme chtít pět miliónů

Radní městské části Brno-střed Bartík na svém Facebooku uvedl, že prezident trpí rakovinou v terminálním stadiu a zbývá mu maximálně sedm měsíců života. [celá zpráva]

„Budeme vyžadovat nejen omluvu, ale i pět miliónů korun,“ prohlásil Zeman s tím, že peníze budou vloženy do volebního fondu a později půjdou na charitu, konkrétně „na Klokánky“. V souvislosti se zveřejněním informace o rakovině Zeman Bartíka v televizi označil za ”svini”.

„Kdybych použil svého oblíbeného výrazu, že ten člověk je svině, tak mě někdo obviní z vulgarismu. Ale on je svině, protože tohle se prostě nedělá,“ řekl prezident.

Brněnský politik Svatopluk Bartík na archivním snímku.

Foto: Václav Šálek, ČTK

Prezident zopakoval, že jeho lékaři vydali zprávu, že je zdráv a rakovinu nemá. „Budeme po něm vyžadovat nejen omluvu, ale také pět miliónů korun. A víte proč zrovna pět miliónů korun? Protože tu byl jiný případ útoku – jmenovalo se to Václavka a Dášenka,“ řekl Zeman a připomněl soudní spor prezidenta Václava Havla. Ten koncem devadesátých let požadoval za karikaturu na billboardu právě pět miliónů korun, vrchní soud mu přiznal desetinu - tedy půl miliónu.

Žalobu a trestní oznámení na Bartíka podal Zemanův právní zástupce ve středu. Informoval o tom prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. „Ve věci lživých tvrzení S. Bartíka bylo dnes podáno prostřednictvím právního zástupce pana prezidenta: trestní oznámení pro podezření z trestného činu pomluvy, dále pak žaloba na ochranu osobnosti a návrh na předběžné opatření soudu, aby S. Bartík informace stáhl a dále je nerozšiřoval,” uvedl Ovčáček, který v úterý informaci aktivně sdílel spolu s dementi. [celá zpráva]

Týž den informace o Zemanově zdravotním stavu odmítl jeho ošetřující lékař Miloslav Kalaš.

Bartík už ze svého facebookového profilu své dřívější tvrzení o špatném zdraví prezidenta stáhl. Nečekal prý, jakou vlnu negativních emocí vyvolá.

nečekal jsem, že moje úterní informace vyvolá nejen takovou bouři, ale zejména takovou vlnu negativních emocí směřující...

Zveřejnil(a) Svatopluk Bartík dne 9. listopad 2017
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků