Hlavní obsah
Policejní prezident Petr Lessy Foto: Petr Horník, Právo

Žalobce zamítl Lessyho stížnost proti jeho obvinění inspekcí

Městské státní zastupitelství v Praze v pátek zamítlo stížnost bývalého policejního prezidenta Petra Lessyho proti tomu, že ho Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) obvinila ze zneužití pravomoci úřední osoby a z pomluvy.

Policejní prezident Petr Lessy Foto: Petr Horník, Právo
Žalobce zamítl Lessyho stížnost proti jeho obvinění inspekcí

Podle státního zástupce dosud zjištěné skutečnosti byly důvodem k zahájení Lessyho stíhání pro zmíněný skutek, rovněž souhlasí s jeho právním posouzením. Informovala o tom mluvčí zastupitelství Štěpánka Zenklová.

Lessy skončil ve funkci policejního prezidenta koncem srpna krátce poté, co jej inspekce obvinila. Lessy se ale hájí tím, že loni 6. září, kdy se čin údajně stal, vůbec nebyl v Praze. Na 6. a 7. září si prý vzal dovolenou, protože jeho syn havaroval na motorce, a už den předtím odjel za ním do Ostravy.

Podle Zenklové ale státní zástupce tuto námitku neshledal pro celkový závěr o důvodnosti stíhání jako zásadní. Podstata skutku nemůže být případnou změnou časového údaje nijak dotčena, i kdyby ke změně došlo v průběhu dalšího dokazování, uvedla Zenklová.

Právě loni 6. září měl Lessy podle inspekce předat své mluvčí dokumenty očerňující náměstka zlínské krajské policie Jaroslava Vaňka s tím, aby je dala novináři. Podle obvinění GIBS Lessymu klade za vinu, že o získaných informacích nezachoval povinnost mlčenlivosti, čímž porušil zákon.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků