Hlavní obsah
Kateřina Zemanová a Miloš Zeman už představili svůj volební spot Foto: Jan Handrejch, Právo

Začíná kampaň před prezidentskými volbami

Podle zákona začíná ve středu oficiální kampaň před lednovou volbou prezidenta republiky. Kandidáti by měli mít ode dneška prostor pro oslovení občanů ve veřejnoprávních médiích, kvůli vánočním svátkům se v nich ale objeví později. Česká televize začne volební spoty vysílat od 29. prosince, Český rozhlas od 2. ledna.

Kateřina Zemanová a Miloš Zeman už představili svůj volební spot Foto: Jan Handrejch, Právo
Začíná kampaň před prezidentskými volbami

Ve veřejnoprávní televizi se budou kandidáti se svými půlminutovými nebo minutovými příspěvky objevovat po 12 dní, nejprve na ČT24 a od 2. do 9. ledna na ČT1. Na rozhlasových vlnách budou minutové spoty ke slyšení na čtyřech okruzích, a to na Radiožurnálu, na Dvojce, na Vltavě a na síti regionálních stanic. Rozhlas je bude od 2. do 5. ledna vysílat vždy 12 minut denně a od 6. do 8. ledna pak 11 minut denně.

Kandidáti budou mít pět hodin na svou prezentaci v rozhlase i v televizi. Obě veřejnoprávní média budou kromě spotů vysílat také debaty kandidátů. ČT chystá na začátku ledna tři debaty pokaždé se třemi kandidáty, z nichž každý by měl dostat přibližně stejný prostor, a na závěr jednu velkou "superdebatu".

Starostové by ode dneška mohli také vyhradit kandidátům plochy pro vylepení volebních plakátů. Obce ale většinou žádné své reklamní plochy nevlastní a kandidáti už mají bez toho zamluvené či zaplacené jiné formy propagace na billboardech.

Anketa
Sledujete volební spoty?
Ano, zajímají mne
34.1 %
Nevšímám si jich
50.2 %
Jak se objeví, přepínám na jinou stanici
15.7 %
Celkem hlasovalo 5078 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků