Hlavní obsah
 

Začala oprava na Jižní spojce u lanového mostu

S několikadenním zpožděním začaly ve středu práce na Jižní spojce a Štěrboholské radiále. Stavba řeší zkapacitnění kritického úseku Jižní spojky a výhledově i mimoúrovňové křížení Štěrboholské radiály s městským okruhem. Práce na jedné z nejvytíženějších komunikací v zemi potrvají až do konce října.

 
Začala oprava na Jižní spojce u lanového mostu

„Stavba nové jižní větve byla zahájena již v roce 2007, bohužel od ledna 2012 byly práce z důvodu absence financování pozastaveny. Nyní se nám podařilo financování zajistit a díky Státnímu fondu dopravní infrastruktury (SFDI) stavbu ve středu zahajujeme,“ uvedl k uzavírce šéf TSK Ladislav Pivec.

Oprava se týká úseku Jižní spojky za lanovým mostem ve směru na Černý Most. Dělníci tu opraví mosty přes železniční trať a přes Rabakovskou ulici. Termín byl určen v souvislosti s výlukou na přemostěné trati. Rekonstrukce mostů přijde podle náměstka TSK Romana Štěpánka na 60 miliónů korun.

V rámci úprav Štěrboholské radiály bude v Rabakovské ulici rozšířena protihluková stěna, vystavěn nový chodník a namontována nová svodidla. Součástí akce jsou i stavební práce na Jižní spojce ve směru do centra. Doprava je vedena v režimu dvou pruhů v obou směrech.

Čtyřsetmetrový lanový most na Jižní spojce slouží autům od roku 1997.

Foto: Archiv, Právo

Na jaře příštího roku by měla pokračovat oprava celé severní větve. Stavba by měla být dokončena dobudováním městského okruhu. Štěpánek v České televizi uvedl, že stavba jižní větve a veškeré plánované opravy vyjdou na 1,2 miliardy korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků