Hlavní obsah
Ivo Rittig Foto: Petr Hloušek, Právo

Z ČEZ odtekly milióny za služby do firmy napojené na Rittiga

Sledování asi tří tisíc firemních vozů polostátní firmy ČEZ za 20 miliónů korun ročně zajišťovala firma, která byla napojená na lobbistu Ivo Rittiga, uvedla v pondělí Česká televize.

Ivo Rittig Foto: Petr Hloušek, Právo
Z ČEZ odtekly milióny za služby do firmy napojené na Rittiga

Firma Radium Services, která měla jen tři zaměstnance a nulové vybavení získala zakázku v roce 2009. Ve skutečnosti ale službu podle ČT zajišťovala firma Radium. Ta svojí skoro spolujmenovkyni vlastní jen z poloviny. Druhá část fakticky patří kyperské společnosti Certonia, kterou ještě v roce 2007 ovládal Rittig.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Jeho přetrvávající vazby s firmou však podle Transparency International (TI) dokazují mnohamiliónové půjčky a také napojení na Rittigovy právníky z MSB Legal. Ti se k zakázce vyjádřit nechtěli.

"Sledujeme, zda ty firmy tady podnikají a odevzdávají daně a tak dále. Nejsme zase bezpečnostní a vyšetřovací služba, abychom šetřili veškeré podílníky, co kde kdo je," řekl ČT mluvčí ČEZ Ladislav Kříž.

O Rittigovi se v souvislosti s ČEZ mluvilo už dříve. Údajně stojí v pozadí podezřelého obchodu se solárními elektrárnami u Ralska a Mimoně, které koupila polostátní společnost ČEZ od neprůhledné společnosti Amun.Re. Podle kritiků byl obchod pro ČEZ nevýhodný a o transakci se zajímá policie. Rittig spojitost s obchodem odmítá a u soudu se po TI domáhá omluvy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků