Hlavní obsah

Vyhoštění Američané odletí zpět do USA

Jednatřicetiletý Američan Joseph Adam Carrano a o rok starší John Moore, bratři, kteří jsou umístění v Zařízení pro zajištění cizinců v Poštorné, nebudou čekat na soudní řešení jejich odvolání proti rozhodnutí o vyhoštění. Oba souhlasí s odletem do USA.

Vyhoštění Američané odletí zpět do USA

Problémy nemuseli mít, jen doplatili na víru, že vstupem do schengenského prostoru pro ně skončila povinnost po třech měsících vycestovat ze země. Proto skončili v Poštorné.

Mají objednané letenky

Po dvou týdnech pobytu v zajištěném prostoru zvolili raději návrat do USA, než aby čekali mezi dalšími běženci na vyřešení svého případu soudní cestou. Původně se totiž proti vyhoštění odvolali.

"Oba souhlasili s vyhoštěním. Mají objednány letenky a tento týden se mají vrátit do USA,“ řekl Ivan Ferkl ze sdružení SOZEM, které se zabývá problémy emigrantů.

"V této chvíli skutečně platí, že oba požádali o návrat do USA a vyřizují se potřebné náležitosti pro svůj odlet,“ potvrdil vedoucí zařízení v Poštorné major Emil Pochylý.

Oba synové bývalých emigrantů, kteří byli v USA dáni k adopci a po letech našli rodiče, teď nevědí, co dál. O případném návratu do Česka se rozhodnou, pokud seženou peníze na letenky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků