Hlavní obsah
Fakultní nemocnice Olomouc Foto: fnol.cz

Vojáka zraněného při cvičení na Libavé pustí z nemocnice

Jednoho ze dvou vojáků, které na Libavé zranila cvičná střelba z bojových vozidel, propustí lékaři z olomoucké nemocnice do domácí péče. Stav druhého je stále vážný, sdělil Novinkám mluvčí Fakultní nemocnice Olomouc Egon Havrlant.

Fakultní nemocnice Olomouc Foto: fnol.cz
Vojáka zraněného při cvičení na Libavé pustí z nemocnice

„Jednoho ze zraněných mužů budeme dnes během dopoledne propouštět do domácí péče. Druhý zraněný zůstává v péči našich lékařů. Je stále v umělém spánku, na dýchacím přístroji a jeho stav je i nadále vážný,“ uvedl mluvčí.

Vážněji zraněný voják utrpěl podle něj mnohočetná těžká poranění, která zasáhla oblast břicha a vnitřních orgánů, hrudníku i končetin. Druhý z vojáků utrpěl středně těžké poranění v oblasti lopatky.

Vojáci se zranili ve středu při nočních cvičných střelbách z bojových vozidel ve vojenském prostoru Libavá na Olomoucku.

Ke zranění došlo před desátou hodinou večer při střelbách z vozidel BVP-2 příslušníků 71. mechanizovaného praporu Hranice.

Prezident a vrchní velitel armády Miloš Zeman ve čtvrtek při návštěvě Města Libavá novinářům řekl, že výstřel z bojového vozidla, které při cvičení zřejmě omylem vypálilo na druhý stroj jedoucí v jeho blízkosti, zranil tři vojáky. Armáda trvá na dvou zraněných desátnících ze 71. mechanizovaného praporu Hranice.

Související téma:

Ilustrační foto

Foto: Michal Krumphanzl, ČTK

Případem se zabývá vojenská policie.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků