Hlavní obsah
Vstup do vojenského prostoru Libavá Foto: Profimedia.cz

Při cvičných střelbách z bojových vozidel se na Libavé zranili dva vojáci

Při nočních cvičných střelbách z bojových vozidel ve vojenském prostoru Libavá na Olomoucku se zranili dva vojáci. Jeden z nich těžce. Oba byli převezeni do olomoucké nemocnice.

Vstup do vojenského prostoru Libavá Foto: Profimedia.cz
Při cvičných střelbách z bojových vozidel se na Libavé zranili dva vojáci

Ke zranění došlo před desátou hodinou večer při střelbách z vozidel BVP-2 příslušníků 71. mechanizovaného praporu Hranice.

„Desátník J. F. byl zraněn těžce, desátník L. S. utrpěl lehké zranění a ve čtvrtek dopoledne bude propuštěn z Fakultní nemocnice v Olomouci, kam byli oba vojáci okamžitě převezeni. Rodiny vojáků byly informovány,“ informovala Novinky mluvčí Generálního štábu Armády ČR Jolana Fedorková.

„Přijímali jsme dva zraněné muže. Jeden z nich utrpěl mnohočetná těžká poranění a zůstává nadále ve velmi vážném stavu. Naši specialisté jej akutně operovali, poranění zasáhla oblast břicha a vnitřních orgánů, hrudníku i končetin. V tuto chvíli je v umělém spánku, dýchá s pomocí přístroje a prognóza jeho zdravotního stavu je velmi nejistá,“ řekl Právu ve čtvrtek mluvčí Fakultní nemocnice v Olomouci Egon Havrlant.

Druhý muž je podle něj se středně těžkým poraněním v oblasti lopatky ve stabilizovaném stavu a je při vědomí. „Během několika dnů by mohl být propuštěn do domácí péče,“ dodal Havrlant.

Událost podle ní vyšetřuje Vojenská policie.

Vojenský prostor Libavá vznikl v roce 1950 a rozkládá se na 327 kilometrech čtverečních v oblasti Oderských vrchů. Újezd má přes 1000 obyvatel a je jedním z nejobydlenějších vojenských území u nás.

Související téma:

Ilustrační foto

Foto: Michal Krumphanzl, ČTK

Sídlem újezdního úřadu je město Libavá. Na přelomu letošního roku došlo k převodu několika obcí do civilní správy. Ve vojenském prostoru trénují vojáci mnoha praporů, letos se tam například konalo velké cvičení vojáků aktivních záloh.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků