Hlavní obsah
Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) Foto: Petr Horník, Právo

Vnitro zřídí speciální centrum proti terorismu

V rámci ministerstva vnitra by mělo vzniknout nové centrum, které se bude zabývat teroristickými hrozbami. Fungovat by mělo od Nového roku. Ve čtvrtek to na tiskové konferenci o auditu národní bezpečnosti uvedl ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD).

Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) Foto: Petr Horník, Právo
Vnitro zřídí speciální centrum proti terorismu

„Chtěli bychom vytvořit určité centrum proti teroristickým hrozbám, bude velmi malé, ale efektivní. Za pochodu bude řešit výzvy, které budou přicházet. Bezpečnost není zadarmo, musí se pro ni něco dělat,“ prohlásil Chovanec. Za tři největší hrozby označil sucho, extremismus a migraci.

V rámci nového odboru by mělo pracovat asi třicet specialistů. „Nechci, aby v tom byli integrování policisté a zástupci tajných služeb. Měli by to být metodici a specialisté,“ nastínil ministr. Náklady by se měly pohybovat v řádech jednotek miliónů korun.

Centrum by se například mohlo podílet na přípravě metodiky, jak by měly některé instituce postupovat v případě určité bezpečnostní hrozby. Zaměřit by se mělo na takzvané měkké cíle – místa, kde se shromažďuje velké množství lidí, jako jsou například obchodní domy.

Související témata:

Ministr vnitra Milan Chovanec při rozhovoru pro deník Právo.

Foto: Petr Horník, Právo

Premiér Bohuslav Sobotka

Foto: Jan Handrejch, Právo

„Jsem přesvědčen, že ČR je dobře odolná proti hrozbám, nechci ale opominout žádnou možnost, jak odolnost posílit,“ komentoval premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD).

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků