Hlavní obsah
Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) Foto: Petr Horník, Právo

Vláda zrušila stropy nájemného u bytů

Kabinet premiéra Andreje Babiše (ANO) v pondělí zrušil mimořádné opatření, kterým vláda 23. dubna zmrazila nájemné bytů. Podle úřadu už nehrozí zneužití postavení pronajímatele. V pondělí to na Twitteru napsala ministryně financí Alena Schillerová (za ANO).

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) Foto: Petr Horník, Právo
Vláda zrušila stropy nájemného u bytů

„Rušíme stropy na nájmy. Během nouzového stavu byl problém sehnat si nové bydlení, proto jsme lidem dali záruku, že jim náklady na bydlení neporostou. Omezení pohybu už ale skončila a prohlídky bytů už zase probíhají,” napsala  Schillerová.

Cílem moratoria bylo ochránit nájemníky v době snížené mobility obyvatel, kdy byly omezeny možnosti prohlídek a stěhování. V tuto chvíli již pohyb osob není omezen, prohlídky bytů probíhají a k dalšímu trvání cenového moratoria tak už není podle ministerstva důvod.

„K tomuto kroku jsme přistoupili v situaci, kdy se lidé mohli kvůli ochranným opatřením jen těžko poohlédnout po levnějším bydlení. Dali jsme jim proto záruku, že jim v těžkých časech náklady na bydlení neporostou,“ vysvětlila ministryně.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků