Hlavní obsah
Premiér Petr Nečas (ODS) Foto: Petr Horník, Právo

Vláda schválila sociální reformy, ještě se však budou upravovat

Kabinet premiéra Petra Nečase (ODS) ve středu schválil reformní zákony z pera ministra práce a sociálních věcí Jaromíra Drábka (TOP 09). Jedná se o zákon o zaměstnanosti, zákon o sociálních službách a pomoci v hmotné nouzi a zákon o sociálních dávkách pro handicapované.

Premiér Petr Nečas (ODS) Foto: Petr Horník, Právo
Vláda schválila sociální reformy, ještě se však budou upravovat

Drábek již v pondělí ustoupil v části návrhů, kterou kritizovali postižení. S ministrem se jejich zástupci domluvili, že normy budou podle dohody upraveny ještě před odesláním do Sněmovny.

Kabinetem rovněž prošly změny ve stavebním spoření, které před časem projednával Ústavní soud (ÚS). Materiál obsahuje všechny původně schválené úspory krom padesátiprocentní srážkové daně, kterou ÚS zrušil.

Změny se týkají snížení státní podpory na maximálních 2000 korun a zdanění úroků ze stavebního spoření. "Všechny návrhy budou účinné pro smlouvy stávající i smlouvy nově uzavřené. Pro státní rozpočet pak budou znamenat úsporu čtyři až šest miliard korun oproti situaci, kdy by navržené změny nebyly přijaty," uvedlo ve středu ministerstvo financí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků