Hlavní obsah
Michael Kocáb Foto: Milan Malíček, Právo

Vláda odvolala Kocába z funkce zmocněnce pro lidská práva

Vládní zmocněnec pro lidská práva a národnostní menšiny Michal Kocáb ve středu skončil ve své funkci. Vláda ho na svém jednání s okamžitou platností odvolala. Informovala o tom ČTK s odvoláním na zdroj obeznámený s jednáním kabinetu.

Michael Kocáb Foto: Milan Malíček, Právo
Vláda odvolala Kocába z funkce zmocněnce pro lidská práva

„Vláda plánuje zachování funkce, nyní budeme hledat kandidáta. Okruh lidí mám, bude představen koaličním partnerům a bude vygenerováno jedno konsensuální jméno,“ uvedl předseda vlády Petr Nečas.

Podle něj by nový šéf sekce pro lidská práva měl být znám a případně i jmenován příští týden. Premiér zdůraznil, že jde o úřednickou funkci, odbor do té doby povede ředitel sekce.

Vládní zmocněnec se před časem dostal do sporu s premiérem Nečasem, který oznámil, že Kocábovu rezignaci přijal. Ten však chtěl odejít až v okamžiku, kdy bude jmenován jeho nástupce. [celá zpráva]

Minulý týden se Kocáb sešel s premiérovým poradcem Romanem Jochem, kterého celý den seznamoval s prací svého úřadu. [celá zpráva]

Joch nedávno prohlásil, že by celý Kocábův úřad doporučil premiérovi zrušit. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků