Hlavní obsah
Ministr školství Marcel Chládek (ČSSD) Foto: Jan Handrejch, Právo

Vláda dá Jihomoravskému kraji 30 miliónů na Grand Prix

Brněnská Grand Prix se letos uskuteční. Vyplývá to ze středečního rozhodnutí vlády uvolnit 30miliónovou dotaci Jihomoravskému kraji. O souhlasném stanovisku informoval ministr školství Marcel Chládek.

Ministr školství Marcel Chládek (ČSSD) Foto: Jan Handrejch, Právo
Vláda dá Jihomoravskému kraji 30 miliónů na Grand Prix

Bez přiklepnutí dotace hrozilo, že se motoristická akce v moravské metropoli konat nebude. Vláda sice dotaci schválila už loni v červenci, posléze se ale ukázalo, že se nikdo nehlásí k roli konečného příjemce se všemi povinnostmi, které z toho vyplývají.

Na podmínkách vyplácení dotace se nakonec minulý týden dohodl kraj, který peníze dostane. Kraj chce převzít pořadatelství akce nejpozději od roku 2016. Vláda ve středu podmínky schválila.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

„Tím fakticky zachraňujeme budoucnost Grand Prix i pro příští roky, když toho nebyl schopen dosavadní pořadatel Automotodrom Brno ani Autoklub ČR," vyjádřil se jihomoravský hejtman Michal Hašek před týdnem.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků