Hlavní obsah
Ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) Foto: Jan Handrejch, Právo

Větší blbost jsem dlouho neslyšel, prohlásil Jurečka o návrhu Šlechtové zestátnit Hrad

Lidovci se ve čtvrtek ostře vymezili proti nápadu ministryně pro místní rozvoj Karly Šlechtové z koaličního hnutí ANO, aby Hrad zcela patřil do rukou státu. Její návrh pokládají za neuvěřitelný. Šéf resortu zemědělství Marian Jurečka dokonce uvedl, že větší blbost dlouho neslyšel.

Ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) Foto: Jan Handrejch, Právo
Větší blbost jsem dlouho neslyšel, prohlásil Jurečka o návrhu Šlechtové zestátnit Hrad

„Areál Pražského hradu by měl patřit státu, má to být zakotveno v ústavě, navrhla Šlechtová. Větší blbost jsem dlouho neslyšel,“ napsal Jurečka na Twitter.

Strana ve čtvrtek vydala tiskovou zprávu, ve které se proti návrhu ohradila. „KDU-ČSL rozhodně návrh ministryně Šlechtové nepodpoří ani ve vládě, ani v parlamentu,“ uvedli lidovci.

Vyvlastnění je podle nich v demokratické společnosti naprosto krajní alternativou, k níž se sahá ve chvíli, kdy jde o velmi důležitý veřejný zájem a žádné jiné řešení není možné.

„V případě Pražského hradu neplatí ani jedno. Neexistuje žádný legitimní veřejný zájem zbavit vlastníky jejich majetku a ani nenastal žádný konflikt, který by bylo třeba řešit takto drastickým zásahem do jednoho ze základních občanských práv,“ stojí v prohlášení.

Související témata:

Kandidátka na ministryni pro místní rozvoj Karla Šlechtová

Foto: ANO

Ilustrační foto

Foto: Gabriela Krejčová, Novinky

Ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL).

Foto: Kateřina Šulová, ČTK

Lidovci už v minulosti jasně řekli, že jakékoli změny v církevních restitucích by považovali za porušení koaliční dohody a mohlo by to pro ně znamenat odchod z vlády.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků