Hlavní obsah
Předvolební billboard ODS. Strana sází na modrou barvu. Foto: Milan Malíček, Právo

Vedení ODS na Královéhradecku rezignuje

Vedení ODS v Královéhradeckém kraji k 11. lednu rezignuje na své funkce. V ten den se zároveň bude konat regionální volební sněm, který zvolí novou desetičlennou regionální radu. Důvodem rezignace vedení je špatný výsledek ODS v říjnových volbách, za který regionální rada přijala odpovědnost. Po středečním zasedání regionální rady to řekl krajský předseda ODS Martin Puš.

Předvolební billboard ODS. Strana sází na modrou barvu. Foto: Milan Malíček, Právo
Vedení ODS na Královéhradecku rezignuje

Na místo krajského šéfa ODS hodlá kandidovat starosta Trutnova Ivan Adamec, který se do sněmovny dostal díky preferenčním hlasům z devátého místa kandidátky.

Rozhodnutí o rezignaci a svolání volebního sněmu přijala regionální rada jednomyslně. Předtím nepřijala návrh trutnovské oblastní organizace, aby rada rezignovala již k 30. listopadu. "Do té doby by mimo jiné nebylo možné technicky stihnout místní a oblastní nominační sněmy," řekl Puš. Na nominačních sněmech budou mít podle něj místní a oblastní sdružení také možnost zvolit si svá nová vedení.

Ve sněmovních volbách Puš kandidoval jako dvojka za exposlancem Pavlem Staňkem. Oba a dalších šest kandidátů ODS Adamec díky preferenčním hlasům přeskočil. V Adamcově domovském Trutnově ODS získala 12,6 procenta hlasů, v celém kraji 7,27 procenta.

Letošní volby v hradeckém kraji vyhrálo ANO 2011 se ziskem 20,28 procenta hlasů a ziskem tří mandátů, ODS má ve Sněmovně za kraj jen jednoho zástupce.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků