Hlavní obsah
Ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) Foto: Milan Vojtek, Právo

Ve vládě, která by dál rozšiřovala EET, už nebudu, prohlásil Jurečka

Ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) nechce být do budoucna ve vládě, která by v dalších dvou vlnách rozšířila systém elektronické evidence tržeb (EET). Prohlásil to v nedělních Otázkách Václava Moravce v ČT.

Ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) Foto: Milan Vojtek, Právo
Ve vládě, která by dál rozšiřovala EET, už nebudu, prohlásil Jurečka

Jurečka řekl, že KDU-ČSL je proti zavedení EET ve třetí a čtvrté vlně. Na přímý dotaz moderátora, jestli by byl ve vládě, která by takto systém evidence rozšířila, odpověděl, že nikoliv.

Jurečka podotkl, že například většina řemeslníků vydává faktury a peníze inkasuje prostřednictvím převodů na účtu, a tudíž nemá smysl, aby se na ně vztahovala elektronická evidence.

Ministr současně navrhuje dotovat drobné podnikatele, zejména prodejce na venkově, aby v malých obcích nemuselo v důsledku nedávného rozšíření EET dojít na zavírání jediných obchodů v místě, což se už děje. [celá zpráva]

Kalousek: To je socialismus

Předseda TOP 09 Miroslav Kalousek k tomu v nedělních Otázkách Václava Moravce řekl, že elektronická evidence tržeb neměla být vůbec zavedena, protože postihuje svobodné podnikání. V té souvislosti vnímá Jurečkův návrh na dotování drobných podnikatelů na venkově za socialistickou praktiku.

„Nejdříve zavedete evidenci s tím, že to narovnává prostředí, a pak budete vybrané subjekty dotovat,“ podivil se Kalousek.

Miroslav Kalousek při rozhovoru pro deník Právo

Foto: Jan Handrejch, Právo

Jurečka reagoval argumentem, že dotace by šly tam, kde by v podstatě měly charakter veřejné služby.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků