Hlavní obsah
Miloslav Vlk Foto: Petr Hloušek, Právo

V radě ústavu pro studium totality bude zasedat i kardinál Vlk

Do vědecké rady Ústavu pro studium totalitních režimů (ÚSTR) byl zvolen kardinál Miloslav Vlk, nedostal se do ní naopak bývalý ředitel ústavu Pavel Žáček, ani bývalý člen rady a někdejší velvyslanec Jiří Gruša. Radní ÚSTR zvolili nové členy vědecké rady na návrh nového ředitele instituce Daniela Hermana.

Miloslav Vlk Foto: Petr Hloušek, Právo
V radě ústavu pro studium totality bude zasedat i kardinál Vlk

Spolu s Vlkem do vědecké rady zamířil také historik Eduard Stehlík, proděkan Právnické fakulty Univerzity Karlovy Jan Kuklík a Michal Kraus. O výsledcích volby informoval místopředseda rady ústavu Patrik Benda.

Stehlík a Kuklík už ve vědecké radě ÚSTR působili. Opustili ji letos na jaře kvůli kontroverznímu bývalému řediteli této instituce Jiřímu Pernesovi. O jejich návratu se začalo hovořit po nástupu Hermana. Ten si mimo jiné vybral Žáčka jako svého poradce, do vědecké rady ÚSTR se ale Žáček nedostal.

Hermana zvolila rada ÚSTR v létě. Po svém nástupu povolal Herman zpět lidi z éry Pavla Žáčka, prvního ředitele instituce, i samotného Žáčka. Herman minulý týden prohlásil, že dosavadní personální změny mají přispět ke stabilizaci ústavu a jsou podloženy jeho záměrem o kontinuitu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků