Hlavní obsah
Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

V příspěvcích budějovických komunistů se našly tři falešné tisícovky

Velký trapas v bance si ušetřili komunisté z Českých Budějovic. Předseda jedné ze základních organizací Ivan Nadberežný, který je naštěstí také tiskař, objevil mezi příspěvky od členů čtyřdvorské organizace tři falešné tisícikoruny a jednu pětistovku. Jak se padělky mezi peníze dostaly, zjišťují policisté.

Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky
V příspěvcích budějovických komunistů se našly tři falešné tisícovky

„Na první pohled jsem poznal, že mezi penězi, které mi přinesl předseda organizace ve Čtyřech Dvorech, jsou čtyři falešné bankovky. Chyběl jim vodoznak a i papír byl na ohmat jiný,“ sdělil Právu Nadberežný.

Ihned zavolal linku 158, aby si pro peníze přijeli policisté a pokusili se vyšetřit, kdo předsedovi čtyřdvorské základní organizace padělky podstrčil.

„Skutečně nám oznámili výskyt padělaných bankovek. Zašleme je na odborné pracoviště k dalšímu zkoumání,“ potvrdila Právu případ mluvčí českobudějovické policie Regina Tupá.

O tom, jak se falešné tisícikoruny v příspěvcích objevily, diskutuje nyní řada českobudějovických členů KSČM a shodují se na tom, že měli i díky Nadberežnému štěstí.

„Kdyby je objevili úředníci až v bance, hned by začala fáma, že komunisti si tisknou falešné peníze,“ upozornil jeden z členů KSČM.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků