Hlavní obsah
Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

V pražském metru po útocích v Moskvě zesílily kontroly

Městští strážníci v souvislosti s pondělními ranními bombovými útoky v Moskvě důsledněji kontrolují pražské metro. Informoval o tom náměstek primátora pro oblast bezpečnosti Rudolf Blažek (ODS).

Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky
V pražském metru po útocích v Moskvě zesílily kontroly

Na bezpečnost v metru a dalších prostředcích městské hromadné dopravy dohlíží zvláštní útvar městské policie. Pracují v něm dvě stovky strážníků. „Jde o preventivní opatření, žádné informace o hrozícím nebezpečí nemáme,“ zdůraznil Blažek.

Dopravní podnik již také začal s instalací speciálních protiteroristických košů, vybaveny jimi jsou zatím stanice Kačerov a Pankrác. Ve zbylých zastávkách metra budou tyto koše umístěny do konce dubna, uvedl mluvčí pražského dopravního podniku (DPP) Ondřej Pečený.

Protiteroristický koš izraelské výroby

Foto: Archiv, Právo

Před případným teroristickým útokem cestující v metru chrání také protichemický systém. Zatím ve zkušebním provozu, ale podle Blažka je již plně funkční. Zprovoznění systému stálo několik desítek miliónů korun.

Jak řekl Právu bezpečnostní ředitel DPP Antonín Fedorko, třetím opatřením ke zvýšení bezpečnosti cestujících bude osazení vstupů turnikety.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků