Hlavní obsah

V Praci na Brněnsku zemřel u voleb starší muž

Necelou půlhodinu po začátku hlasování v Praci na Brněnsku zkolaboval ve volební místnosti 78letý volič. Muže se ani přes oživovací pokusy nepodařilo zachránit. Příčina smrti zatím nebyla určena.

V Praci na Brněnsku zemřel u voleb starší muž

Podle mluvčí jihomoravské Zdravotní záchranné služby Barbory Zuchové upadl do bezvědomí a nedýchal. "Operátorky okamžitě poslaly tým rychlé lékařské pomoci a po telefonu radily lidem na místě, jak mají postupovat při resuscitaci. Když záchranáři přijeli na místo, pokračovali v oživování, ale bohužel už se ho nepodařilo zachránit,“ řekla Zuchová.

Pracovnice obecního úřadu ČTK řekla, že muž zesnul po příchodu do volební místnosti, odvolit předtím nestačil. Víc se k události nechtěla vyjadřovat. "Z rodinných důvodů," vysvětlila. Dodala, že na úřadě je teď kvůli neštěstí spousta práce a starosta i místostarostka jsou zaneprázdněni.

V Praci museli kvůli události na hodinu přerušit hlasování, řekla ČTK Eva Sychrová z jihomoravského krajského úřadu. "Zákon hodinové přerušení umožňuje," uvedla. Podle ní se to nestává často, v tomto případě to však bylo na místě. "Důvod byl opravdu vážný," řekla.

Za posledních deset let bylo v ČR zaznamenáno několik podobných případů. Během senátních voleb v říjnu 2002 zemřel na selhání srdce místopředseda okrskové komise v Brně. Během voleb do sněmovny před deseti lety pak podlehl infarktu šetasedmdesátiletý Brňan krátce poté, co odevzdal svůj hlas a odešel z volební místnosti.

Při volbách do sněmovny v roce 2006 zemřeli přímo ve volebních místnostech dva lidé, v Praze a v Bludově na Šumpersku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků