Hlavní obsah
 

V Ostravě přistál obří německý airbus

Až 37 tun nákladu je schopný přepravit dopravní letoun Airbus A400M německých Luftwaffe, který v pátek odpoledne přistál na ostravském Letišti Leoše Janáčka. Tento čtyřmotorový turbovrtulový letoun bude součástí víkendové akce Dny NATO, která se tentokrát kvůli epidemii koronaviru bude konat bez diváků. Přehlídka armádní techniky a bojových ukázek ale bude vysílána živě na sociálních sítích a v České televizi.

 
V Ostravě přistál obří německý airbus

„Areál bude letos pro diváky uzavřen,“ připomněla policejní mluvčí Pavla Jiroušková s tím, že proto také nebylo ani zřízeno centrální parkoviště. Dodala, že ale i tak nastanou určitá omezení v dopravě.

„Dojde k uzavření příjezdových cest mezi Novou Horkou, Petřvaldem a Košatkou, důsledkem čehož nebude možný vjezd do Petřvaldíku,“ upřesnila.

Organizátoři akce také avizovali, že pro zvýšení bezpečnosti osob bude rovněž omezen vstup na pozemky Moravskoslezského kraje v okolí letiště, které leží v Mošnově na Novojičínsku. Platí rovněž zákaz užívání bezpilotních letounů v době a místě konání akce.

Program letošního 20. ročníku Dnů NATO a Dnů vzdušných sil Armády ČR v Ostravě se dokončuje. Každý den, 19. a 20. září, se ale na letišti uskuteční čtyři hodiny dynamických ukázek na zemi i ve vzduchu. Během akce bude rovněž oceněna tisícovka záchranářů a příslušníků bezpečnostních složek za nasazení během nouzového stavu.

Kromě českých zástupců se představí i vzdušné síly ze Švédska, Polska, Maďarska, Německa či Rakouska.

Airbus A400M dokáže fungovat i na nezpevněných plochách a tankovat za letu.

Foto: Denisa Doležalová, Právo

Airbus A400M

Foto: Denisa Doležalová, Právo

Airbus A400M

Foto: Denisa Doležalová, Právo

Airbus A400M

Foto: Denisa Doležalová, Právo

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků