Hlavní obsah
Vlk arktický Foto: Profimedia.cz

V brněnské zoo utekli čtyři vlci

V brněnské zoo uprchli v úterý ráno ze své expozice čtyři polární vlci a následně se potulovali po zahradě. Událost se stala ještě před plánovaným otevřením zoo. Nikomu se nic nestalo. Veterinář vlky uspal a s pomocí chovatelů je vrátil do expozice. Celkem ji obývá 14 vlků. Ven se šelmy dostaly poté, co rozpletly plot. Zahrada byla v úterý mimořádně uzavřena.

Vlk arktický Foto: Profimedia.cz
V brněnské zoo utekli čtyři vlci

„Zřejmě jde o odrostlá vlčata, jimž se podařilo udělat malý otvor v pletivu, jimž se protáhla ven. Pobíhala pak po areálu. Žádná škoda nevznikla,“ řekl Právu mluvčí zoo Michal Vaňáč.

Plot byl okamžitě opraven a zabezpečen tak, aby se událost nemohla opakovat. Mluvčí zdůraznil, že pletivo bude zdvojeno a na místě přibudou ještě elektrické ohradníky.

Arktičtí vlci jsou chloubou brněnské zoo, jíž se pravidelně daří odchovávat vlčata. Vlčí expozice je částí zahrady nazvané Beringie, která je věnována přírodě severní části Ameriky a Sibiře.

Poslední obdobná událost se stala v zahradě v prosinci 2015. Při rozdělování smečky se jeden z vlků dostal do stresu, na který zareagoval tak, že přeskočil dvoumetrový plot expozice. Nikdo nebyl zraněn. Vlk byl záhy uspán a chovatelé jej následně vrátili ke smečce.

Závažnější byla situace v roce 1996, kdy měli vlci v zoo starou expozici. Šlo ještě o vlky karpatské, které nyní zoo již nechová. Tři z nich tehdy uprchli ze zoo a těsně za jejími branami napadli a poranili venčeného psa. Chovatelé trojici zahnali do klecí a nechali ji následně utratit.

Vlci polární jsou chloubou brněnské zoo.

Foto: Vladimír Klepáč, Právo

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků