Hlavní obsah

Už je to tady! Radují se Zemanovi příznivci

Fanoušci Miloše Zemana už zahájili bouřlivé oslavy. V sále Top Hotelu Praha vykřikují "Už je to tady!" a "Miloš na Hradě!". V Zemanově volebním štábu zavládla euforie. Jeho příznivci při sledování sčítání výsledku druhého kola přímé volby prezidenta propukli v jásot.

Už je to tady! Radují se Zemanovi příznivci

Zaznělo i troubení na vuvuzely a potlesk. Lidé si začali připíjet vínem, další dali přednost pivu. Ozval se i zpěv oblíbené písně T. G. Masaryka "Ach synku, synku." Někteří fanoušci mají na sobě šály se Zemanovou podobiznou. Radost neskrýval i šéf největší obdoborové centrály ČMKOS Jaroslav Zavadil.

Tábor Miloše Zemana se raduje z vítězství.

Foto: Novinky

Miloš Zeman zatím mezi své příznivce nedorazil.

Přišel i Šlouf

Před zahájením sčítání přišel podpořit svého favorita i lobbista a bývalý komunistický aparátčík Miroslav Šlouf, o kterém Zeman v předvolební kampani tvrdil, že se od něj zcela odstřihnul.

Lobbista Miroslav Šlouf dorazil do volebního štábu Miloše Zemana v Top Hotelu Praha na pražském Chodově

Video: Novinky

Před 14. hodinou se začali scházet Zemanovi příznivci, dorazil například šéf SPOZ Vratislav Mynář, ale také lobbista Šlouf. V sále, kde čekají na volební výsledky novináři, si povídal se senátorem Vladimírem Drymlem. Na dotazy ale odmítal odpovědět a nakonec zmizel v uzavřené části hotelové restaurace.

Miroslav Šlouf v salonku VIP při vyhlášení výsledků voleb

Foto: Milan Malíček, Právo

Zemana přišli podpořit i senátor Jaroslav Palas, šéf největší odborové centrály Jaroslav Zavadil nebo exministr školství Eduard Zeman. Dorazil i hudebník Felix Slováček či zpěvák Daniel Hůlka.

Občerstvení je odlišné od prvního kola, zabijačkové pochutiny nahradily řízečky nebo dortíky se symbolickým nápisem Z.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků