Hlavní obsah
V čele právnické fakulty stojí po skandálu minulého vedení Jiří Pospíšil. Foto: Ivan Blažek, Právo

U třetiny držitelů titulu JUDr. z Plzně našla kontrola nesrovnalosti

Pokračující kontroly studentů plzeňských práv odhalují další a další nesrovnalosti. U třetiny ze 145 zkoumaných držitelů titulu JUDr. objevila kontrolní komise univerzity chyby ve studijní dokumentaci.

V čele právnické fakulty stojí po skandálu minulého vedení Jiří Pospíšil. Foto: Ivan Blažek, Právo
U třetiny držitelů titulu JUDr. z Plzně našla kontrola nesrovnalosti

"Prošetřili jsme dokumentaci dalších 145 osob, kterým byl fakultou udělen titul JUDr. Shledali jsme nedostatky různé závažnosti ve 47 případech," uvedla předsedkyně komise Eva Pasáčková. Celkem musí komise zkontrolovat dokumentaci 830 absolventů rigorózního řízení. Nyní jich má prověřeno 269.

Při kontrole se ukázalo, že u některých prací chybí posudky oponenta. V dokumentaci některých doktorů práv také nesouhlasila data. Datum na žádosti o získání titulu byl často shodný s datem odevzdání rigorózní práce, což se objevilo hlavně u lidí, kteří rigorózní práci obhajovali jako rozšířenou diplomovou práci. U několika jednotlivců chyběla i samotná práce.

Podobně dopadla kontrola před týdnem, kdy komise prověřila 124 absolventů rigorózního řízení a nesrovnalosti zjistila u 47 z nich. [celá zpráva]

Podle rektora ZČU Josefa Průši by měla komise, která se schází hlavně o sobotách, prověřit celkem 830 rigorózních prací. Dále se musí zabývat také 560 absolventy magisterského studia.

Konečné výsledky prověrek by měla univerzita znát v lednu příštího roku. V té době by měla být známa i případná jména adeptů na možné odebrání titulu.

Univerzita nyní čeká na stanovisko advokátní kanceláře, které by měla dostat v půlce prosince. Teprve na základě právního rozboru bude jednat o konkrétních jménech a postupech, tedy i o případném odebrání titulu.

V této souvislosti si nechala právní expertizu vyhotovit i ministerstvo spravedlnosti a zjistilo, že soudce, kterému by byl odebrán titul, může i nadále vykonávat svou profesi. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků