Hlavní obsah
Prezident republiky Miloš Zeman Foto: Petr Horník, Právo

Tým Zemanových poradců posílí další ministři Rusnokovy vlády

Do týmu poradců prezidenta Miloše Zemana míří bývalí ministři Rusnokovy vlády Jan Kohout a Jiří Cienciala a také lidé spojení se Stranou práv občanů - zemanovci (SPOZ) nebo Zemanovou volební kampaní. Napsala to ve čtvrtek Mladá fronta Dnes (MfD).

Prezident republiky Miloš Zeman Foto: Petr Horník, Právo
Tým Zemanových poradců posílí další ministři Rusnokovy vlády

Zeman už dříve uvedl, že jeho poradcem pro armádu a bezpečnostní otázky se stane exministr obrany z Rusnokovy vlády Vlastimil Picek. [celá zpráva]

Kohout byl ve vládě Jiřího Rusnoka ministrem zahraničí a Cienciala ministrem průmyslu. Tiskové oddělení Pražského hradu jména nepopřelo, podrobnosti však zatím nechce uvést s tím, že o týmu se teprve jedná.

Kancelář na Hradě dostane také Pavel Galuška, finanční ředitel společnosti Lukoil Aviation Czech, jejímž jednatelem je šéfporadce prezidenta Martin Nejedlý. Galuška pomáhal s účty jak SPOZ, tak s těmi z prezidentské kampaně.

Podle MfD prezidentská kancelář jedná i s dalšími bývalými ministry. Všichni by měli nastoupit jako externí poradci do vznikajícího analytického odboru, který bude připravovat prezidenta na jednání a veřejná vystoupení.

Jeho členem by se podle dřívějších informací médií měl stát také bývalý místopředseda SPOZ Radek Augustin, který za Rusnoka vedl Úřad vlády.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků