Hlavní obsah

Tři děti z Ústí nad Labem se nakazily prasečí chřipkou

Hygienici v Ústeckém kraji v posledních dnech evidují tři nové případy nákazy virem prasečí chřipky, všechny u dětí z Ústí nad Labem. „V regionu zaznamenali již i dva případy chřipky klasické, té běžné,“ řekl v pátek Právu krajský hygienik Josef Trmal.

Tři děti z Ústí nad Labem se nakazily prasečí chřipkou

Nově zaznamenané případy chřipek podle Trmala souvisí s opatřeními, která hygienici a lékaři přijali kvůli hrozbě epidemie prasečí chřipky.

"Trojice dětí, která se v posledním období nakazila v Ústí prasečí chřipkou, je už v pořádku. Dvě z nich jsou sourozenci, jestli s nimi souvisí i třetí případ, zatím hygienici nevědí. Celkem již lékaři prasečí chřipku v Ústeckém kraji našli u 19 pacientů,“ upřesnil Právu hygienik.

Najít u pacientů virus klasické chřipky je ale podle Trmala na současnou dobu nezvyklé. Většinou chřipku lékaři zaznamenávají až v průběhu zimních měsíců, kdy pravidelně nastává období chřipkových epidemií.

U pacientů, zvláště dětí, kteří v současnosti do ordinace přijdou s nemocí, jejíž průběh se podobá chřipce, totiž odebírají vzorky a posílají je do laboratoře. Zde jsou otestovány nejen na přítomnost viru prasečí chřipky, kvůli kterému se odběry především dělají, ale i na přítomnost běžného chřipkového viru.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků