Hlavní obsah
Rybáři při výlovu Rožmberka. Foto: Lucie Kándlová, Právo

Třeboňští rybáři začali s výlovem Rožmberka. Vyhlížejí i sumce Standu

Třeboňští rybáři začali v pátek s výlovem Rožmberka, největšího rybníku v České republice, který má rozlohu přes 640 hektarů. Jako jediný se musí před výlovem vypouštět čtrnáct dní dopředu. Sítě zatáhli rybáři ráno v půl osmé. A první ranní zátah už sledovaly desítky lidí přímo z hráze.

Rybáři při výlovu Rožmberka. Foto: Lucie Kándlová, Právo
Třeboňští rybáři začali s výlovem Rožmberka. Vyhlížejí i sumce Standu

„Přivstali jsme si, ale stojí to za to. Sluníčko vychází, je to nádhera. K snídani si dáme kapra,“ řekl s úsměvem Milan Zahradník, který se přijel na výlov podívat z Jindřichova Hradce.

Výlov Rožmberka

Foto: Lucie Kándlová, Právo

Výlov krále rybníků potrvá až do neděle. „Očekáváme, že z rybníku vylovíme 150 tun tržních ryb, 120 tun z toho bude tvořit kapr a 30 tun počítáme na ryby vedlejší,“ uvedl předseda představenstva Rybářství Třeboň Josef Malecha.

Po celou dobu výlovu mohou lidé přímo na hrázi ochutnat rybí speciality a samozřejmě si čerstvé ryby zakoupit. „Kilogram kapra první třídy i výběrového prodáváme za 85 korun,“ dodal Malecha.

Sumec Standa

Rybáři doufají, že se letos povede chytit i sumce Standu, kterého sem před několika lety převezli z Bošileckého rybníka. Ten mu už totiž byl malý.

„Ne vždy se ho povede vylovit. Někdy nám zůstává v korytě Staré řeky, ale loni se to povedlo. Zvážili jsme ho a měl čtyřicet kilogramů,“ řekl Malecha s tím, že v pátek Standu zatím nikdo neviděl. „Pokud ho vylovíme, tak ho zvážíme a opět ho pustíme,“ dodal Malecha.

Největší nápor návštěvníků očekávají rybáři v sobotu a v neděli. Některé silnice vedoucí na hráz rybníku Rožmberk jsou jednosměrné a dopravu řídí policie.

Výlov Rožmberka

Foto: Lucie Kándlová, Právo

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků