Hlavní obsah

Topolánka nahradí ve Sněmovně scenáristka Monika Hašková

Monika Hašková, která by měla ve Sněmovně nahradit předsedu občanských demokratů Mirka Topolánka ve středu oznámila, že post poslance přijme. Hašková tak ukončila spekulace o tom, kdo šéfa ODS nahradí. Další na řadě za ní byla advokátka Klára Slámová.

Topolánka nahradí ve Sněmovně scenáristka Monika Hašková

"Jsem připravena složit poslanecký slib a ujmout se povinnosti poslankyně Parlamentu ČR - v naději, že další vývoj budu moci aspoň minimálně spoluovlivnit," uvedla Hašková v tiskovém prohlášení.

Hašková figurovala na pražské kandidátce ODS jako první náhradnice. Poté, co Topolánek oznámil, že se vzdává poslaneckého mandátu, začala média spekulovat, o tom, kdo jej nahradí.

"Včerejší (úterní) vývoj byl pro mne stejně jako pro mnohé naprosto neočekávaný. Ještě ráno jsme všichni počítali s tím, že se Sněmovna rozpustí, a tím zanikne i moje role náhradnice pražské kandidátky ODS," napsala Hašková. V úterý proto nebyla schopna s určitostí říci, zda post přijme.

Monika Hašková

Narodila se 15. listopadu 1968 v Benešově u Prahy.

Vystudovala Vysokou školu ekonomickou a následně obor režie na AMU. Čtyři roky působila jako jednatelka rakouské firmy Eurodata.

Od ledna 2006 pracuje jako redaktorka a produkční televize ZDF pro Českou a Slovenskou republiku. V minulosti působila také jako režisérka, moderátorka a příležitostná herečka. Jako scenáristka se též podílí na magazínu pro Českou televizi.

Režírovala například filmy O pořádku, videu a lásce (2000), Cesta bez průvodce (1999), Noční allegro (1998) či Rozloučení (1998). K většině svých filmů napsala i scénář. V roce 1999 si také zahrála v parodii na hororové filmy s názvem Agur 3 - Poslední bitva.

Vedle Haškové se v souvislosti s nahrazením Topolánka hovořilo také o advokátce Kláře Slámové, která  byla druhou náhradnicí. Její nominace by nepostrádala jistou pikanterii, neboť Slámová zastupuje mimo jiné i muže podezřelé z toho, že na Topolánka házeli na jednom z předvolebních mítinků kameny.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků