Hlavní obsah

Topolánek vyzval Čunka k demisi, ten odmítl

Premiér Mirek Topolánek v pondělí poprvé vyzval předsedu KDU-ČSL a vicepremiéra Jiřího Čunka, aby zvážil odchod z vládní funkce. Stalo se tak v důvěrném rozhovoru, který probíhal mezi čtyřma očima. Čunek odstoupit odmítl. Právu to sdělil důvěryhodný zdroj, který si nepřál být jmenován.

Topolánek vyzval Čunka k demisi, ten odmítl

"Řekl mu, aby odešel do rozhodnutí státního zástupce," uvedl zdroj. To by znamenalo obrat, neboť Topolánek s výzvou k demisi či s odvoláním celé měsíce čekal na to, zda bude Čunek obžalován. V případě, že by jeho korupční kauzu státní zástupce odložil, mohl by se Čunek do vlády vrátit.

Šéf lidovců fakt, že se s Topolánkem sešel, naznačil Právu již ve čtvrtek. "Určitě jsem s ním o tom mluvil, ale víc vám neřeknu," řekl tehdy pouze.

Vicepremiér a šéf zelených Martin Bursík uvedl, že o schůzce slyšel. V rozhovoru s Právem včera řekl, že se s Čunkem a Topolánkem sešel před týdnem, minulý pátek.

Čunek čelí obvinění z korupce. V roce 2002 měl vzít coby starosta Vsetína půlmiliónový úplatek od realitní společnosti.

Případ nedávno rozvířilo rozhodnutí nejvyšší státní zástupkyně Renáty Vesecké vyměnit v případu žalobce. Přerovský Radim Obst, který měl případ na starosti, prý udělal několik chyb.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků