Hlavní obsah

Topolánek: Čunka odvolám, až bude obžalován

Předseda vlády Mirek Topolánek navrhne odvolání vicepremiéra Jiřího Čunka až v případě, pokud by byl kvůli podezření z korupce obžalován a neodešel by sám. Topolánek to zopakoval po sobotním jednání výkonné rady ODS.

Topolánek: Čunka odvolám, až bude obžalován

"Pořád platí totéž. Pokud by byl Čunek obžalován, tak pokud neodejde, tak ho odvolám," prohlásil předseda vlády a ODS. Reagoval tak na informace místopředsedy ODS Pavla Béma, že by prý mohl Čunka odvolat co nejdříve. Podle Práva také Topolánek s Čunkem o jeho rezignaci v pondělí mluvil. [celá zpráva

K výrokům Pavla Béma, který ve čtvrtek naznačil, že Čunek by mohl být odvolán do konce týdne Topolánek řekl, že  tuto zprávu zná jenom z médií a mediální výroky nekomentuje.

Šéf lidovců čelí obvinění, že jako někdejší starosta Vsetína přijal půlmilionový úplatek. Jiří Čunek to ale odmítá. Zároveň stále trvá na tom, že z vládních funkcí neodejde.

Údajná korupční aféra je terčem kritiky opozice. Vyvolala kvůli tomu i hlasování o důvěře, které ale koaliční kabinet přežil. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků