Hlavní obsah

Topmodelka Petra Němcová přijela do Karlových Varů

Topmodelka Petra Němcová přijela ve středu večer do Karlových Varů. Chce zde propagovat vlastní nadaci Happy Hearts Fund, která pomáhá zejména dětským obětem předloňského zemětřesení a přílivové vlny v jihovýchodní Asii a dalších zemích světa.

Topmodelka Petra Němcová přijela do Karlových Varů

Šestadvacetiletá světoznámá modelka se v pátek zúčastní otevření hotelu Carlsbad Plaza. Na slavnosti se bude konat dražba, jejíž výtěžek půjde na konto nadace, a tím i postiženým dětem. "Dražit se bude například obraz Jana Saudka, večerní róba, čínská váza nebo lístky na galavečer, který bude nadace pořádat v New Yorku, a další," řekla Němcová.

Petra Němcová tsunami v prosinci roku 2004 sama zažila. V Thajsku, kde tehdy pobývala, přišla o svého přítele Simona Atleeho. Práci pro charitu a modeling zatím stíhá, i když, jak řekla, někdy je to na hranici sil. "Před loňským galavečerem jsem spala sotva tři čtyři hodiny denně," přiznala.

V Karlových Varech není poprvé

Galavečer měl ale úspěch a nadaci se podařilo získat 900 000 dolarů. Celkem na pomoc obětem zemětřesení získala Petra Němcová už přes 1,2 miliónu dolarů (téměř 28 miliónů korun). Za získané peníze byly postaveny například nové byty a školy.

Jak řekla, v Karlových Varech není poprvé. "Poprvé jsem tu byla s rodiči a pak s bývalým přítelem. Pokaždé se sem ráda vracím," dodala Němcová.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků