Hlavní obsah

Tisková konference vlády po jednání o opatřeních kvůli koronaviru

Ve Strakově akademii ve čtvrtek kvůli koronaviru opět mimořádně zasedla vláda premiéra Andreje Babiše (ANO). Ministři jednali o nových opatřeních na pomoc firmám, živnostníkům a občanům. Brífink je naplánovaný na 14. hodinu, Novinky ho budou sledovat živě.

Tisková konference vlády po jednání o opatřeních kvůli koronaviru

Jednání se mělo konat původně ve středu. Jelikož se ale protáhla úterní schůze v Poslanecké sněmovně do dalšího dne, zasedli ministři až ve čtvrtek.

Kabinet by měl navrhnout nová opatření pro firmy, živnostníky a občany, kteří kvůli koronaviru a následným vládním opatřením přišli o zisk. Ministři se měli zabývat například návrhem ministra kultury Lubomíra Zaorálka (ČSSD). Ten chce, aby stát vyčlenil 1,16 miliardy korun na zmírnění dopadů krize v kultuře.

Dříve již vláda schválila příspěvek pro OSVČ ve výši 25 tisíc korun, odklad nájmů pro podnikatele i pro běžné nájemníky. Ministři také rozhodli o tzv. kurzarbeitu, tedy o příspěvku na mzdy zaměstnanců, a to ve výši 80 a 60 procent.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků