Hlavní obsah
Havárie potrubí Foto: Facebook Jiřího Ptáčka, starosty Prahy 3

Desetitisíce lidí zůstaly v Praze bez vody kvůli havárii v čerpací stanici

Tisíce domácností z pražského Žižkova, Jarova, Strašnic, Malešic, Vršovic a Vinohrad zůstaly ve středu večer bez pitné vody po havárii čerpací stanice v Praze 3. Dodávky by se měly postupně obnovit během noci a čtvrtečního rána. Vyplývá to z informací na webu a informační telefonní lince Pražských vodovodů a kanalizací (PVK). Firma do oblasti přistavila čtyři cisterny.

Havárie potrubí Foto: Facebook Jiřího Ptáčka, starosty Prahy 3
Desetitisíce lidí zůstaly v Praze bez vody kvůli havárii v čerpací stanici

Voda přestala téct ve středu kolem 20:00. Na informační lince PVK byl pozdě večer pro volající nahraný vzkaz, že jde o havárii velkého rozsahu. Porucha postihla čerpací stanici Koněvova v Praze 3.

„Byla přerušena dodávky vody pro oblast Žižkova, Jarova, část Strašnic, Malešic, Vršovic a Vinohrad. V současné době probíhá přepásmování postižené oblasti. Během nočních hodin se dodávka vody postupně obnoví,” zněl vzkaz na informační lince. Při přepásmování se do potrubí v oblasti dotčené poruchou pošle voda z jiné části vodovodní sítě.

Na křížení ulic Koněvova / V Jezerách došlo k vážné poruše vodovodního řadu. Přerušení dodávky vody se dotklo několika...

Zveřejnil(a) Jiří Ptáček, starosta Prahy 3 dne Středa 23. října 2019

Starosta Prahy 3 Jiří Ptáček (TOP 09) zveřejnil na svém facebookovém profilu fotografie z opravy vodovodního řadu na křížení ulic Koněvova a V Jezerách s textem: „Přerušení dodávky vody se dotklo několika desítek tisíc obyvatel.”

Havárie by měla být podle webu PVK opravena do čtvrtečních 15:00. Do té doby mohou mít lidé kvůli přesměrování vody odjinud ve vodovodu snížený tlak.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků