Hlavní obsah
Zhruba 8 000 domácností je bez dodávek tepla a teplé vody. Foto: archiv, Právo

Tisíce domácností v Litvínově zůstaly bez tepla

Zhruba 8000 litvínovských domácností bylo od nedělního rána bez dodávek tepla a teplé vody. Kateřina Táborská, mluvčí společnosti United Energy, dodavatele tepla do Litvínova, informovala, že důvodem byla porucha na horkovodu. Všechny poruchy se technickým četám podařilo odstranit kolem 15:00.

Zhruba 8 000 domácností je bez dodávek tepla a teplé vody. Foto: archiv, Právo
Tisíce domácností v Litvínově zůstaly bez tepla

V Ústeckém kraji v neděli mrzlo, dopoledne zde podle údajů Českého hydrometeorologického ústavu byly téměř čtyři stupně pod nulou.

Podle Táborské firma opravený horkovod již začala napouštět. Domácnostem topení začne nabíhat postupně, zprovoznění všech výměníkových stanic, ze kterých teplo do domácností proudí, podle Táborské potrvá zhruba dvě hodiny.

Poruchu na přídavném ochozu sekčního uzávěru na horkovodu zaznamenali technici v sobotu večer v blízkosti závodu Schöller v Litvínově. Horkovod do Litvínova proto brzy ráno odstavili, aby ji mohli odstranit.

Neplánovaného odstavení horkovodu podle Táborské využila firma i k dalším nutným opravám v lokalitě Kopistské výsypky, kde technici v posledních dnech zaznamenali poruchu sváru páteřního horkovodu.

Aleš Foukal, který bydlí v Litvínově, řekl, že jeho byt již od rána znatelně vychladl. "Chodíme zde ve svetru a v ponožkách. Je to nepříjemné, ale chápu, že havárie se stát může," uvedl.

United Energy zásobuje teplem více než 34 000 domácností v Mostě a Litvínově a řadu nebytových prostor, průmyslových podniků, zdravotnická zařízení, školy a další. 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků