Hlavní obsah
Písemné části maturit potrvají do 9. května (ilustrační foto) Foto: Aleš Pelikán, Právo

Testem z matematiky začínají státní maturity

Testem z matematiky začínají ve čtvrtek dopoledne státní maturity. Odpoledne budou pokračovat zkouškou z angličtiny. Na rozdíl od minulých let je při testech k dispozici pouze jedna úroveň obtížnosti. Zkoušku absolvuje bezmála 100 000 studentů.

Písemné části maturit potrvají do 9. května (ilustrační foto) Foto: Aleš Pelikán, Právo
Testem z matematiky začínají státní maturity

Matematiku si jako druhý povinný předmět k českému jazyku vybraly dvě pětiny studentů, zbývající tři pětiny daly přednost maturitě z cizího jazyka.

Organizaci a obsah zkoušek v minulých dvou ročnících provázela kritika, maturitní centrum Cermat chce proto zadání testů z jednotlivých předmětů vždy do druhého dne po napsání vyvěsit na svůj web.

Hodnocení se může zpětně upravit

Po skončení testování zasedne odborná komise, která znovu posoudí, zda se v testech neobjevily vadné úlohy.

"Na základě závěrů komise může zpětně dojít k úpravě hodnocení," upozornil mluvčí Cermatu Petr Habáň. To se stalo právě minulý rok, kdy se zpětně zmírňovalo hodnocení z matematiky.

Po písemné části jednotných maturit, která potrvá do 9. května, přijdou na řadu ústní zkoušky podle jednotných zadání. Ty se uskuteční od 16. května do 10. června.

Profilová část maturit, kterou si pořádá škola sama a tvoří ji většinou odborné předměty, se koná od 1. dubna do 10. června.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků