Hlavní obsah

ANO za koronakrize posílilo. Sázka na červený svetr taky vyšla

Podle volebního modelu STEM by v květnu zvítězilo hnutí ANO se ziskem 33,7 procenta. Druzí Piráti by získali 12,8 a ODS 11,4 procenta. ČSSD průzkum přisoudil 8,9, komunistům 7,3 a SPD 6,5 procenta. Uspěli by i lidovci se ziskem 6,1 procenta. Jak agentura konstatovala, v průzkumu „trochu získali ti, kteří byli za koronakrize nejvíce vidět: ANO a ČSSD“.

ANO za koronakrize posílilo. Sázka na červený svetr taky vyšla

Sociálním demokratům, potažmo jejich předsedovi Janu Hamáčkovi, tak vyšla sázka na červený svetr, v němž se objevoval na veřejnosti během nouzového stavu v době koronakrize.

Piráti mírně ztratili, zatímco podpora ODS se nemění.

Hnutí STAN by podle modelu oslovilo 4,2 procenta voličů, Trikolóra 3,5 a TOP 09 3,3 procenta. Zeleným průzkum přisoudil 1,4 procenta, Svobodným 0,7 procenta.

Podle agentury by volební účast dosáhla 55 procent oprávněných voličů.

Volební model v květnu 2020 podle agentury STEM ve srovnání s výsledkem voleb

Foto: Martin Havelka, Novinky

Při hypotetickém přepočtu na mandáty by ANO mělo 88 poslanců, Piráti 31 a ODS 25.  Ve Sněmovně by zasedlo i 17 sociálních demokratů a 15 zástupců KSČM. SPD a lidovce by reprezentovalo shodně 12 poslanců.

„TOP 09 i Starostové by se nyní zřejmě do parlamentu nedostali. Přízeň pro Trikoloru zůstává kolísavá,” dodala agentura.

Průzkum proběhl od 22. května do 1. června a zapojilo se do něj 1086 respondentů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků