Hlavní obsah
Karel Schwarzenberg Foto: Milan Malíček, Právo

Svaz měst a obcí se distancoval od podpory Schwarzenberga

Svaz měst a obcí ČR se v úterý distancoval od podpory prezidentského kandidáta Karla Schwarzenberga, kterou deklarovala TOP 09/STAN. Podle zástupců svazu toto hnutí zdaleka nereprezentuje všechny starosty.

Karel Schwarzenberg Foto: Milan Malíček, Právo
Svaz měst a obcí se distancoval od podpory Schwarzenberga

„Svaz měst a obcí ČR, jako apolitická organizace sdružující v současné době 2500 měst a obcí, se jednoznačně distancuje od cílené podpory prezidentského kandidáta Karla Schwarzenberga, kterého ve své tiskové zprávě ze dne 17. ledna 2013 otevřeně podpořila politická strana TOP 09 a Starostové,“ uvedl svaz v prohlášení, pod kterým jsou podepsáni šéf organizace Dan Jiránek, předseda Komory statutárních měst Jan Mareš, šéf Komory měst František Lukl a předseda Komory obcí Josef Bezdíček.

Podle svazu se hnutí Starostové a nezávislí dopustilo zobecnění, které poškozuje ostatní představitele měst a obcí. „Svaz důrazně upozorňuje, že hnutí 'Starostové a nezávislí' zdaleka nereprezentuje všechny starosty našich měst a obcí, nýbrž pouze jejich malou část. Toto zobecňování v mnoha případech poškozuje ostatní představitele měst a obcí, kteří jsou stoupenci jiných politických uskupení. Podobné zneužívání dobré značky 'starostové' proto odsuzuje,“ píše se v tiskovém prohlášení.

Zástupci svazu dále zdůraznili, že jejich organizace vždy ctila a bude ctít svoji nezávislost a apolitičnost. „Starostové a primátoři, jako fyzické osoby, jistě využijí svého práva volit a v druhém kole dají svůj hlas tomu, komu více důvěřují. Ve volbách ať každý vystupuje sám za sebe. Je to právo nás všech,“ dodali.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků