Hlavní obsah
 

Stydím se za svého prezidenta, pokřikovala žena na Zemana. Odvedla ji policie

Prezident Miloš Zeman se v pátek na závěr návštěvy Vysočiny setkal v Havlíčkově Brodě s občany. Akce se zúčastnilo i několik jeho odpůrců s červenými kartami, přičemž jednu z protestujících zadrželi policisté.

 
Stydím se za svého prezidenta, pokřikovala žena na Zemana. Odvedla ji policie

Jedna žena stojící před pódiem na Havlíčkově náměstí držela nápis "Hnůj" a další  poblíž při Zemanově příchodu na pódium začala křičet: "Ostuda, hanba, hanba, stydím se za svého prezidenta". Policisté ji následně předvedli na služebnu k podání vysvětlení a poté ji propustili.

Prezident na tiskové konferenci připomněl, že na mítinku bylo asi 1500 lidí a tři či čtyři demonstranti, kteří se však „zdráhali diskutovat”. Následně dodal, že podle informací hejtmana Jiřího Běhounka (ČSSD) se zadržená žena momentálně rozvádí.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

„Dokáži pochopit její lidskou situaci. Když se člověk rozvádí, tak si potřebuje najít nějaký odvodní kanál agrese,” dodal prezident. „Kdybych to řekl tvrději, v každém městě se vyskytuje minimálně jeden obecní blázen,” uzavřel.

Za Peroutku se omlouvat nehodlá

Zeman se v Havlíčkově brodě vyjádřil i k tomu, že jeho mluvčí nedokázal najít článek, v němž měl Ferdinand Peroutka údajně označit Adolfa Hitlera za gentlemana.

Prezident v minulých dnech oznámil, že jelikož se materiál Jiřímu Ovčáčkovi nepodařilo objevit, vypíše za nalezení článku stotisícovou odměnu. [celá zpráva]

I nadále trvá na tom, že článek existuje, neboť ho prý četl a omlouvat se proto nehodlá. „Omlouvám se za to, že se článek nenašel,” konstatoval pouze prezident a dodal, že jej teoreticky mohl číst ve vydání Přítomnosti, které ještě neprošlo tehdejší cenzurou.

Odborníci existenci článku od počátku odmítali, Peroutkovi příbuzní požadují po hlavě státu omluvu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků