Hlavní obsah

Student politologie udělal ústecké ČSSD medvědí službu

Medvědí službu udělal sociální demokracii v Ústí nad Labem 22letý student politologie Martin Berger, když ve středu ustoupil naléhání jedné ze seniorek v domově důchodců na sídlišti Severní Terasa na pomoc s vyplněním hlasovacího lístku do komunálních voleb a udělal křížek u svého jména. Sám totiž kandiduje na sedmém místě do městského zastupitelstva.

Student politologie udělal ústecké ČSSD medvědí službu

Příbuzný stařenky událost ihned oznámil na obvodním oddělení Policie ČR na ústecké Severní Terase s tím, že mělo jít o čtyři hlasovací lístky. Ústecký policejní ředitel Zdeněk Havlíček Právu v pátek řekl, že ani po konzultaci se správním odborem Magistrátu města Ústí nad Labem nelze zatím mluvit o přestupku či o trestném činu. "Ta věc navíc ani nebyla dokonána, lístek nebyl vhozen do urny," vysvětlil Havlíček.

Sám Berger vše vidí jako nešťastné nedorozumění. "Manipulaci s volebními lístky důchodců důrazně odmítám. Té paní jsem pomohl na její výslovné přání, ale ještě ten samý den jsem jí přinesl čisté volební lístky," dodal Berger, který v domově s poslankyní Marcelou Mertinovou (ČSSD) rozdával seniorům růže.

Zástupkyně ředitelky domova důchodců Hana Lofajová v pátek Právu řekla, že průměrný věk 180 klientů tohoto ubytovacího zařízení je kolem osmdesáti let. "Ten mladík se podle naší zaměstnankyně té paní sám nenabídl, měla ho o pomoc při vyplnění lístku sama požádat. Přesto si myslím, že to dělat neměl," míní Lofajová. V domově jsou dvě volební místnosti, před kterými v pátek již hodinu před otevřením posedávali senioři a navzájem na sobě vyzvídali, koho kdo bude volit. Většina jich ale odpočívala po obědě na svých pokojích a v rozlehlém objektu domova vládlo naprosté ticho.

Sociální demokraté spolupracují s domovem důchodců na Severní Terase dlouhodobě. Do domova například jezdí na Vánoce i Velikonoce. Účelem středeční návštěvy bylo vysvětlit jeho obyvatelům smysl, princip a způsob volby do komunálního zastupitelstva.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků