Hlavní obsah
Arcibiskup olomoucký a metropolita moravský Jan Graubner Foto: Aricibiskupství olomoucké

Stav arcibiskupa Graubnera zůstává i po týdnu vážný

Už více než týden je kvůli koronaviru hospitalizovaný ve Fakultní nemocnici v Olomouci arcibiskup a předseda České biskupské konference Jan Graubner. Jeho stav je podle mluvčího Arcibiskupství Olomouckého Jiřího Gračky stále vážný.

Arcibiskup olomoucký a metropolita moravský Jan Graubner Foto: Aricibiskupství olomoucké
Stav arcibiskupa Graubnera zůstává i po týdnu vážný

„Nedá říct, že by se zlepšil. Do nemocnice se dostal ve vážném stavu a ten trvá. Bližší podrobnosti k němu samozřejmě sdělit nemohu,“ řekl Právu Gračka s tím, že arcibiskup zůstává při vědomí. Mluvčí nemocnice Adam Fritscher se ke zdravotnímu stavu Jana Graubnera nechtěl vyjadřovat.

Dvaasedmdesátiletý arcibiskup olomoucký a metropolita moravský Jan Graubner byl pozitivně testován na covid-19 ve středu 25. listopadu. Hospitalizovaný byl v závěru listopadu.

Graubner podstoupil test na covid-19 poté, co se nemoc krátce předtím vyskytla v okruhu jeho blízkých spolupracovníků. První dny trávil v domácím ošetřování. „Do nemocnice byl převezen minulý víkend,“ sdělil Právu Gračka.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků