Hlavní obsah
Dědička rodu Walderode Johanna Kammerlanderová. Foto: Jaroslav Švehla, Právo

Soud zrušil verdikt o vrácení majetku dědičce rodu Walderode

Krajský soud v Hradci Králové zrušil verdikt o vrácení majetku v hodnotě asi tří miliard korun dědičce rodu Walderode Johanně Kammerlanderové. Kauza se tak vrátila na Okresní soud v Semilech. Uvedla to v pátek Česká televize (ČT).

Dědička rodu Walderode Johanna Kammerlanderová. Foto: Jaroslav Švehla, Právo
Soud zrušil verdikt o vrácení majetku dědičce rodu Walderode

Hradecký soud zatím nezveřejnil, proč rozsudek semilského soudu z roku 2011 zrušil. Podle advokáta Kammerlanderové byly důvodem jen chyby v seznamu majetku.

Karl des Fours Walderode přišel o panství na Semilsku, Jablonecku a Liberecku po druhé světové válce jako Němec na základě Benešových dekretů. Jeho dědička Kammerlanderová se domáhá vrácení majetku už zhruba dvě desítky let. Semilský soud uznal 1. července 2011 její nárok na rozsáhlý majetek na Turnovsku, ale krajský soud nyní rozhodl, že okresní soud musí znovu přezkoumat, zda byly splněny všechny restituční podmínky, uvedla ČT.

"Kauza se týká restituce panství Hrubý Rohozec. To znamená zámku, doprovodných staveb a pozemků," řekl televizi soudce hradeckého krajského soudu Pavel Kumprecht. Zdůvodnění zrušení rozsudku chce ovšem soud zveřejnit až příští týden.

Podle advokáta dědičky Romana Heyduka semilský soud jen špatně sepsal parcely a budovy, což brzy napraví. "To zrušení rozhodnutí neznamená prohru. Budeme bojovat dál," uvedl.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků