Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Soud vzal do vazby prvního ze zadržených kolem eurodotací, zřejmě Kušnierze

Do vazby poslal ústecký okresní soud prvního ze čtyř lidí, kteří byli v úterý zatčeni policií kvůli údajným dotačním podvodům okolo Regionálního operačního programu Severozápad. Podle soudce Jana Tichého soud od státního zastupitelství návrh na vzetí do vazby dalších obviněných nedostal.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Soud vzal do vazby prvního ze zadržených kolem eurodotací, zřejmě Kušnierze

Policisté z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) zadrželi v úterý bývalého ředitele Petra Kušnierze, přímo do sídla dotačního úřadu v Ústí nad Labem si došli pro vedoucí územního odboru Irenu Kotlanovou a právníka úřadu Jana Martinovského. Spolu s nimi zadržela i zástupce mosteckého hotelu Cascade, který žádal o dotaci.

"Potvrzuji, že soudkyně rozhodla o vzetí do vazby muže obviněného v souvislosti s kauzou Úřadu regionální rady Severozápad. Vazba byla uvalena pro důvodnou obavu, že by mohl ovlivňovat svědky či spoluobviněné," informoval soudce Tichý.

Tři lidé spojeni s dotačním úřadem byli obviněni z podezření ze zneužití pravomoci úřední osoby a poškození finančních zájmů evropských společenství, žadatel o dotaci pak jen z poškození finančních zájmů evropských společenství.

Podle některých informací je mužem, který putoval do vazby, Petr Kušnierz. Toho policisté zatkli už loni v březnu při razii na dotačním úřadě, následně byl ve vazbě skoro rok. U soudu nyní s třemi známými čelí obžalobě z přijímání úplatků, další tři lidé jsou obžalování z uplácení. Kušnierz si měl podle obžaloby říkat o provize za schválení dotací. Soud začal loni na podzim, rozsudek by měl padnout 12. července. Žalobce mu navrhl sedmiletý trest vězení.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků