Hlavní obsah
Pavlína Nytrová (ČSSD) na jednání Poslanecké sněmovny Foto: Jan Handrejch, Právo

Sobotka chce, aby se Nytrová omluvila za výroky o homosexuálech. Poslankyně ho neposlechne

Poslankyně Pavlína Nytrová (ČSSD) se za své homofobní výroky ve Sněmovně neomluví ani přesto, že ji o to na páteční schůzce požádal premiér a šéf sociální demokracie Bohuslav Sobotka.

Pavlína Nytrová (ČSSD) na jednání Poslanecké sněmovny Foto: Jan Handrejch, Právo
Sobotka chce, aby se Nytrová omluvila za výroky o homosexuálech. Poslankyně ho neposlechne

„Požádal jsem poslankyni Nytrovou, aby se omluvila za nemístné a urážlivé výroky, kterých se dopustila během svého vystoupení v Poslanecké sněmovně. Zdůraznil jsem jí, že jakékoliv šíření netolerance a nenávisti vůči sexuálním minoritám je v rozporu s hodnotami a programem sociální demokracie,“ napsal po schůzce s poslankyní Novinkám premiér.

Připomněl, že ČSSD koneckonců patřila mezi politické strany, které podpořily zákon o registrovaném partnerství.

Nytrová však novinářům po jednání ve Strakově akademii řekla, že se neomluví. „Stojím za tím, co jsem řekla. Uznávám, že jsem použila nevhodnou argumentaci, která se mohla dotknout homosexuálů v ČR. Ale neřekla jsem, že homosexuálové jsou pedofilové,“ prohlásila.

Dodala, že počítá s tím, že v příštích volbách už kandidovat nebude. Zdůraznila však, že to není rozhodnutí kvůli nynější situaci. „Nepočítala jsem s tím ani před touto hysterií,“ uvedla.

Do homosexuálů se Nytrová tvrdě pustila ve středu při projednávání novely zákona o registrovaném partnerství.

Související téma:

Pavlína Nytrová (ČSSD) na jednání Poslanecké sněmovny

Foto: Jan Handrejch, Právo

Na plénu prohlásila, že u homosexuálů je vysoká promiskuita, nadprůměrný vztah k alkoholu a drogám, větší násilné chování. Řekla také, že homosexuálové se budou snažit zrealizovat sex s dětmi.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků