Hlavní obsah
Pavel Blažek (ODS) Foto: Jan Handrejch, Právo

Sněmovní komise k reorganizaci policie jednomyslně schválila text závěrečné zprávy

Sněmovní vyšetřovací komise k reorganizaci policie ve čtvrtek dokončila závěrečnou zprávu a jednomyslně ji schválila. Do 31. ledna ji předloží ke schválení Sněmovně, sdělil předseda komise Pavel Blažek (ODS). Poslanci se sejdou ještě 30. ledna, kdy proberou doprovodná usnesení komise.

Pavel Blažek (ODS) Foto: Jan Handrejch, Právo
Sněmovní komise k reorganizaci policie jednomyslně schválila text závěrečné zprávy

"Závěrečnou zprávu jsme schválili, takže úkol de facto splněn. Ale my nechceme zůstat pouze u toho, že popíšeme nějaký stav, ale rádi bychom iniciovali nějaké změny k lepšímu. O tom bude 30. ledna ta debata," řekl Blažek.

Žádné drama se na jednání podle poslanců nekonalo, i když trvalo téměř pět hodin. „Text jsme jednomyslně schválili,” řekl Blažek. Svědčí to podle něj o tom, že členové komise jsou schopní pracovat nejen na politické úrovni, ale i na úrovni odborné.

"Určité spory o určité formulace byly, ale bez toho by to nešlo udělat," dodal Blažek. Poslanec Daniel Korte (TOP 09) doplnil, že ani jednou nemuseli přistoupit k silovému řešení, že by se přehlasovávali. "Vždy to byl konsenzus," zdůraznil Korte.

Zpráva má zhruba deset až dvanáct stran a bude zveřejněna na webu sněmovny.

Sněmovní komise měla prošetřit okolnosti sloučení Útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality (ÚOKFK) a Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ), které vyvolalo roztržku mezi koaličními ČSSD a ANO, kritizovali ji i někteří žalobci.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků