Hlavní obsah

Sněmovna osiřela, schůze předčasně ukončena

Poslanci ve čtvrtek zcela ignorovali svou práci, což způsobilo, že se Sněmovna stala neusnášeníschopnou. Jak se to může stát? Jednoduše. Stačí, když si dvě třetiny poslanců řeknou, že nepůjdou práce. A tak se také stalo. Ve čtvrtek vpodvečer bylo v jednacím sále dokonce jen něco málo přes čtvrtinu poslanců.

Sněmovna osiřela, schůze předčasně ukončena

Malá účast poslanců vedla k tomu, že schůze Sněmovny byla předčasně přerušena. Jednání mělo původně trvat do 19:00, ale skončilo už v 17:30.

S nedostatkem poslanců se dolní komora potýkala po celé odpoledne. Řídící schůze Jitka Kupčová (ČSSD) na to nejprve reagovala tím, že jednání nepřerušila, ale hlasování odkládala až na pátek. Po interpelacích ministrů ale schůzi nakonec předčasně přerušila.

Tím se dnes nedostalo na řadu mimo jiné druhé čtení vládního návrhu obecného zákona o referendu. Schůze bude pokračovat v pátek ráno druhým čtením nových zákonů. Má mezi nimi být i návrh na zvýšení televizních a rozhlasových poplatků.

Předčasné přerušení schůze kvůli nedostatku poslanců není neobvyklé. Stává se to zpravidla právě ve čtvrtek, kdy většinu odpoledne vyplňují interpelace ministrů, jež se těší malému zájmu poslanců.

V době interpelací většina z nich odejde a na projednávání dalších bodů se už nevrátí.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků