Hlavní obsah
Slovenská policie (ilustrační foto). Foto: Ivan Vilček, Právo

Slovenská policie po třech týdnech vrátila telefon, který zabavila Kuciakově české kolegyni

Slovenská policie vrátila české investigativní novinářce Pavle Holcové po třech týdnech mobilní telefon, který jí odebrala v polovině května při výslechu v rámci vyšetřování vraždy jejího kolegy Jána Kuciaka. Holcová to oznámila na svém Facebooku.

Slovenská policie (ilustrační foto). Foto: Ivan Vilček, Právo
Slovenská policie po třech týdnech vrátila telefon, který zabavila Kuciakově české kolegyni

„Mobil is coming home... Zhruba před hodinou můj slovenský právník převzal od NAKA obálku s mým mobilem. Díky všem za podporu, bez vás by to nedopadlo,“ napsala v pondělí večer novinářka.

NAKA je zkratka názvu elitní jednotky slovenské policie – Národní kriminální agentury. Advokát Holcové ani slovenská prokuratura se prozatím k informaci o vrácení mobilního telefonu Holcové nevyjádřili.

Svíčky u portrétu zavražděných Martiny Kušnírové a Jána Kuciaka na náměstí SNP v Bratislavě.

Foto: Ronald Zak, ČTK/AP

Holcová spolupracovala s Kuciakem na nedokončeném článku o italské mafii na Slovensku. Novinářka v polovině května odjela na Slovensko, aby tam, jak uvedla, dobrovolně jako svědek policii pomohla s objasněním zločinu, jehož obětí se stala i Kuciakova snoubenka. Vyšetřovatelé ale Holcové zabavili mobil i s daty k dalším citlivým případům, které s Kuciakem nesouvisejí. Zajímali se navíc o to, co ví o jiných kauzách na Slovensku. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků