Hlavní obsah
Samolepky brání řidičům ve výhledu do zpětných zrcátek. Foto: Pavel Karban, Právo

Skla aut polepil vandal samolepkou ČSSD, jde jen těžko sundat

Desítky ostravských řidičů naštval v noci ze středy na čtvrtek neznámý vandal, který vylepil na jejich auta samolepku s tváří lídra sociální demokracie Lumíra Palyzy se starým logem ČSSD. Ostravská ČSSD se od lepení samolepek distancovala, považuje to za předvolební útok. Případem se už zabývá policie.

Samolepky brání řidičům ve výhledu do zpětných zrcátek. Foto: Pavel Karban, Právo
Skla aut polepil vandal samolepkou ČSSD, jde jen těžko sundat

Samolepky se objevily na sklech automobilů například v Ostravě-Jihu, Moravské Ostravě a Přívozu, Fifejdách i Porubě. „Lepili to na sklo automobilů tak, aby řidiči neviděli na zpětná zrcátka. Samolepka je udělána speciálně tak, aby šla špatně sundat,“ popsal Palyza.

Ten potvrdil, že ještě v noci oznámil okresní tajemník ČSSD v Ostravě David Látka vše policii. Důvodem je poškození strany nejen v předvolebním boji. Samotný volební lídr soc. dem. v Ostravě se chce připojit k oznámení v průběhu dne.

Skutečnost, že se policisté případem zabývají, potvrdila policejní mluvčí Gabriela Holčáková s tím, že nyní prošetřují okolnosti samotné události. „Dělá se dokumentace polepených vozidel, zjišťuje se, zda byla způsobena škoda na majetku a kdo auta samolepkami opatřil,“ popsala a dodala, že nelze nyní dopředu říct, zda byl vůbec spáchán přestupek či trestný čin.

Premiér a předseda ČSSD Bohuslav Sobotka považuje předvolební útok v Ostravě za důsledek nízké úrovně politické kultury v ČR a jasnou snahu poškodit sociální demokracii před volbami.

„Místní organizace podala trestní oznámení na neznámého pachatele a pevně věřím, že viník bude dopaden,“ uvedl Sobotka.

Na samolepkác je staré logo strany

Foto: Pavel Karban, Právo

V Ostravě se tak opakuje situace z roku 2010, kdy krátce před volbami někdo na přední i zadní skla automobilů v centru Ostravy vylepil padělky plakátů ODS. Tehdejší starosta Moravské Ostravy a Přívozu a volební lídr ODS Miroslav Svozil podal tehdy na neznámého pachatele trestní oznámení. Svozil se od vylepování plakátů v říjnu 2010 důrazně distancoval, měl za to, že někdo chtěl ODS před volbami poškodit.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků