Hlavní obsah
Monika Šimůnková Foto: Petr Horník, Právo

Šimůnková rezignovala na post vládní zmocněnkyně

Monika Šimůnková ve čtvrtek rezignovala na post vládní zmocněnkyně pro lidská práva. Reagovala tak na úterní krok vedoucího Úřadu vlády Radka Augustina, jenž ji suspendoval z pozice ředitelky Sekce pro lidská práva.

Monika Šimůnková Foto: Petr Horník, Právo
Šimůnková rezignovala na post vládní zmocněnkyně

Augustin v úterý nepřímo odůvodnil odvolání Šimůnkové z pozice šéfky sekce pro lidská práva nedodržováním pravidel a pracovní morálkou. Šimůnková ale zůstala vládní zmocněnkyní. [celá zpráva]

Sama se rozhodla na tuto funkci rezignovat ve čtvrtek. Reagovala tak na okolnosti úterní suspendace - podle jsou uváděné důvody odvolání jen zástupné. Podle ní ve skutečnosti stojí za odvoláním fakt, že kabinet nepřikládá lidským právům patřičnou důležitost.

Šimůnková soudí, že by nemohla agendu související s lidskými právy účinně vykonávat kvůli vágnímu zakotvení pozice vládního zmocněnce v novém organizačním řádu Úřadu vlády. Po oddělení od postu ředitele sekce podle ní tato funkce ztratila obsah i pravomoci.

"Věnovala jsem práci v oblasti lidských práv nejen na Úřadu vlády několik let intenzivní práce a nechci se podílet na tom, že je funkce zmocněnce pro tuto oblast opět zbavována svého obsahu a tím vlastně likvidována," napsala Šimůnková v dopise, kterým rezignaci oznámila premiérovi v demisi Jiřímu Rusnokovi.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků