Hlavní obsah
Cementobetonové desky na D1 se rozpadají (ilustrační foto) Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Silničáři musí mimořádně opravit úsek D1, aby se před rekonstrukcí nerozpadl

Kvůli neutěšenému stavu úseku dálnice D1 u Velkého Meziříčí omezí v úterý odpoledne Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) mimořádně provoz na Prahu mezi kilometry 141,5 až 144. Úsek by měl projít v příštím roce modernizací, ale za stávající situace by se jí nedočkal v provozuschopném stavu. Povrch tvoří cementobetonové desky, které praskají a propadají se. V pátek se situace se sjízdností silnice zhoršila.

Cementobetonové desky na D1 se rozpadají (ilustrační foto) Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
Silničáři musí mimořádně opravit úsek D1, aby se před rekonstrukcí nerozpadl

„Je to přímý důsledek toho, že se do modernizace dálnice D1 šlo s více než desetiletým zpožděním,” řekl mluvčí ŘSD Jan Rýdl. Dodal, že se tak opravují úseky, aby se dočkaly modernizace. Rekonstrukci D1 mezi sjezdy u Velkého Meziříčí má ŘSD v plánu na příští rok.

Ke zhoršení stavu starého dálničního povrchu u Velkého Meziříčí podle mluvčího přispělo počasí. „Přestárlé cementobetonové desky tohle mohou v prudkém slunci udělat,” řekl. Problémy se začaly projevovat v pátek, ŘSD následně zajistilo menší opravu. Podle Rýdla je ale třeba opravit téměř 2000 metrů čtverečních vozovky.

Opravovaný úsek na dálnici D1

Foto: Mapy.cz

Dělníci teď budou poškozené cementobetonové desky, které jsou popraskané a propadlé rozbíjet a dělat nový povrch. Podle Rýdla budou pracovat i přes noc. Opravy ukončí nejpozději ve čtvrtek po poledni, aby rekreanti vracející se z dovolené nebo mířící na dovolenou projížděli tímto úsekem bez omezení.

D1 mezi Mirošovicemi a Kývalkou byla kvůli opravám rozdělena na 21 úseků. Od roku 2013 byly dokončeny opravy devíti z nich, na dalších dělníci pracují.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků